Czy ubezpieczenia sie coraz powszechniejsze?

Człowiek, co do zasady, rzadko kiedy wychodzi z założenia, że w życiu pójdzie coś nie po naszej myśli. W naturze wbudowane mamy myślenie życzeniowe i optymistyczne spojrzenie na to, co dopiero nas czeka. Warto jednak na chwile zatrzymać się, i przestawić nasze myślenie na te bardziej realistyczne, biorące pod uwagę również potencjalne nieszczęścia, które mogą nas spotkać. Utrata pracy w obliczu miesięcznej raty kredytu hipotecznego? Trwałe inwalidztwo, uniemożliwiające podjęcie pracy zarobkowej? Pożar mieszkania lub kradzież samochodu? Nie możemy przestać się oszukiwać i twierdzić, że są to kwestie, które nas nie dotyczą. Jak wynika z rynku ubezpieczeniowego, coraz więcej osób zaczyna myśleć o swojej przyszłości i ubezpieczać się na wypadek wielu nieszczęść i życiowych komplikacji. Jaki ubezpieczenia stają się coraz powszechniejsze?

Ubezpieczenie Autocasco

Jak wiadomo, ubezpieczenie OC to ubezpieczenie obligatoryjne dla każdego właściciela samochodu a jego brak, co więcej, kilkudniowe opóźnienie skutkuje ogromnymi karami nakładanymi na kierowców. Obecne jednak, w rytm rozwoju rynku samochodów osobowych, i my jako konsumenci zaczęliśmy wyposażać swoje garaże w coraz to lepsze modele samochodów, których wartość niejednokrotnie przekracza kwotę stu tysięcy złotych. Kupując taki samochód, zdajemy sobie sprawę z tego, że zwykłe ubezpieczenie OC nie wystarcza do pokrycia wszystkich kosztów zdarzeń, które mogą nam się przytrafić. Dlatego też dobrą i coraz częściej stosowaną praktyką jest wykupienie ubezpieczenia AC, które chroni nas nie tylko przed kradzieżą całego samochodu, ale również wyposażenia, które jest w wielu samochodach bardzo drogie.

Ubezpieczenie mieszkania

Podobnie jak w przypadku samochodów, zaczęliśmy zwracać coraz większą uwagę na to, w jaki sposób mieszkamy. Mieszkanie to niejednokrotnie największy składnik majątku, który w dodatku z czasem zyskuje na swojej wartości. Dlatego tak istotną kwestią jest ubezpieczenie swojego mieszkania na wypadek wszelkich wypadków losowych, ale też potencjalnej kradzieży. W ramach ubezpieczenia mieszkania otrzymujemy gwarancję wypłaty świadczenia w przypadku wszystkich najpowszechniejszych zdarzeń, jakie mogą się zdarzyć w Polsce. Począwszy od przepięcia instalacji elektrycznej, przez zalanie wskutek silnych opadów deszczu, kradzież, wandalizm, a także zniszczenie sprzętu RTV i AGD, wszystkie szkody, które powstały nie z naszej winy mogą zostać sfinansowane przez ubezpieczyciela. Co więcej, jeżeli z naszej winy zalejemy sąsiada mieszkającego pod nami, ubezpieczenie z funkcją odpowiedzialności cywilnej również pokryje tego typu szkodę za nas.

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie stanowi ostatni rodzaj zabezpieczenia, który staje się coraz bardziej powszechny. Coraz częściej zastanawiamy się nad naszą przyszłością i przyszłością naszych bliskich. Dzięki zakupionemu ubezpieczeniu na życie mamy pewność, że nie pozostawimy rodziny bez odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. Z reguły ubezpieczenie na życie nie jest drogie, a dzięki niemu możemy poczuć się bezpiecznie bez względu na czekającą nas przyszłość.

Inne Artykuły